Co u nas na półmetku tego roku?

Close-up view of young professional UI web designer working on his project with his coworkers in the background

Co u nas? U nas jak zwykle intensywnie. W ramach dwóch naszych firm [UrbanConsulting i Fabryka Przestrzeni] od początku tego roku uchwaliliśmy już 32 miejscowe plany na powierzchni 5546ha – 9 z nich czeka jeszcze na publikację i z całą pewnością tej publikacji się doczeka. Dużo też działo się w decyzjach o warunkach zabudowy – od początku roku przygotowaliśmy łącznie 287 projektów decyzji o warunkach zabudowy i decyzji inwestycji celu publicznego. Nie próżnują też nasi analitycy przestrzenni. Oceny aktualności, w których się mocno wyspecjalizowaliśmy w ostatnich latach, ustąpiły w tym roku miejsca analizom przestrzennym dla branży OZE, przy sporządzaniu których łączymy nasze wieloletnie doświadczenie urbanistyczne i praktyczną wiedzę o rozwoju projektów wiatrowych i fotowoltaicznych.

Pracujemy w 10-cio osobowym składzie podzielonym na trzy zespoły tj. dwa zespoły urbanistyczne i jeden zespół urbanistyczno – analityczny, wspierane przez naszego środowiskowca. Korzystamy również ze wsparcia zewnętrznych specjalistów.

Co przed nami? Aktualnie w opracowaniu mamy kilkadziesiąt planów miejscowych i 7 studiów (w tym 3 całościowe). Kilka nowych tematów czeka na podpisanie umów, o rozpoczęciu prac nad kolejnymi kilkoma rozmawiamy. Poza działalnością typowo projektową świadczymy usługi doradcze, obecnie głównie dla branży OZE. Aktywnie uczestniczymy w toczących się procesach legislacyjnych projektów ustaw branżowych, wyrażając opinie i składając propozycje zmian. Chętnie dzielimy się także swoją wiedzą podczas seminariów i konferencji. W tym miesiącu na platformie Eplas odbędzie się prowadzone przeze mnie szkolenie pt. Lokalizacja urządzeń fotowoltaicznych na podstawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz decyzji o warunkach zabudowy, na które serdecznie zapraszam.

W naszej pracy stawiamy przede wszystkim na dobry kontakt z klientem, którym głównie są samorządy. Dzięki dużemu, sprawnemu i doświadczonemu Zespołowi, jesteśmy w stanie prowadzić kilkadziesiąt tematów jednocześnie, z zachowaniem jakości i dotrzymaniem terminów. To sprawia, że utrzymujemy stałą współpracę z wieloma gminami. Chętnie angażujemy się w ciekawe i wymagające projekty. Mamy nadzieję, że kolejne miesiące tego roku przyniosą nowe wyzwania.