Podsumowaliśmy rok. W 2022 uchwaliliśmy 48 miejscowych planów!

ed7b5b60-8a9b-454e-a858-4ee2c1a5ea3e

Jaki był dla nas 2022 rok? Kiedy powiedzieliśmy Zespołowi, że był to rok intensywny, to usłyszeliśmy, że to nic nowego. Kiedy popatrzyliśmy wspólnie na liczby i porównanie z poprzednimi latami okazało się, że 2022 różnił się bardzo od poprzednich lat. Dlaczego? Nasz Zespół się powiększył, zmieniliśmy strukturę organizacyjną, wdrożyliśmy nowy program do komunikacji, rozdzielania zadań i raportowania, stworzyliśmy swój wzornik do projektów, który pomaga nam szkolić się wewnętrznie, ale też szybko wyłapywać błędy. Przeszliśmy także w 100% na QGisa, dopuściliśmy pracę częściowo zdalną i efekt przyszedł właśnie w roku 2022 i jest po prostu wow! Oczywiście byłoby to nie możliwe, gdyby nie ludzie, którzy tworzą naszą firmę!

Pracowaliśmy w tym roku nad 95 planami, z czego 48 zostało uchwalonych. Łączna powierzchnia planów, które doprowadziliśmy w tym roku do uchwalenia to blisko 6000ha. Poza planami pracowaliśmy nad 8 zmianami studiów, trzy z nich to zmiany całościowe. Dwa studia uchwaliliśmy w tym roku. Ponad to dla 6 gmin przygotowywaliśmy łącznie 562 projekty decyzji o warunkach zabudowy, a dla 2 gmin sporządziliśmy szczegółowe oceny aktualności. Nie możemy też zapomnieć o naszym Zespole Środowiskowym, który odpowiadał w tym roku za ponad 60 prognoz i opracowań ekofizjograficznych.

Dużą część naszego czasu poświęciliśmy wspieraniu rozwoju projektów OZE. Te wsparcie nie tylko polegało na sporządzaniu planów miejscowych, ale skupiało się na doradztwie, szkoleniach i analizach możliwości lokalizacji, również pod kątem zapowiadanych zmian w prawie.

Naszemu Zespołowi dziękujemy za wsparcie i niesamowite zaangażowanie, Państwu, którzy z nami współpracowaliście chcieliśmy podziękować za wyzwania! Do zobaczenia/usłyszenia w 2023 roku!

Ania i Filip