Dobrze rozpoczęty rok!

Business team, win coworking, success, goal achievement cooperation concept. Teamwork of group of people businessmen women clerks managers partners celebrate together. Team collaboration in office

 

Po intensywnej końcówce roku nie zwalniamy tempa. W styczniu przygotowaliśmy 12 projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego do etapu opiniowania i uzgadniania. Jak to na biuro specjalizujące się w energetyce odnawialnej przystało, aż 7 z tych 12 projektów dotyczyło energetyki wiatrowej. Testujemy w różnych województwach nasze podejście do nowych przepisów, co pozwala nam w krótkim czasie zbierać cenne, nowe doświadczenia. Co ciekawe z naszym pierwszym (po nowelizacji) "wiatrakowym" planem przeszliśmy opiniowanie i uzgadnianie za jednym podejściem. Był to plan, który z uwagi na częściowo niekorzystne wyniki monitoringów nie rokował zbyt dobrze. W związku z tym zdecydowaliśmy się podzielić go na 2 etapy, z jednym poszliśmy do uzgodnień, a z drugim czekamy na pełny monitoring. Jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja!

Także w styczniu kolejnych 8 z naszych projektów trafiło do etapu konsultacji publicznych. W przypadku niektórych tematów, "uruchomionych" po 24 września 2023 roku, będziemy mieć okazję przetestować nowe przepisy dotyczące nowych form konsultacji społecznych. Mamy na to swój pomyśl, zobaczymy jak on zostanie przyjęty przez mieszkańców i innych zainteresowanych.

W ubiegłym miesiącu aż 10 z realizowanych przez nas planów przygotowanych zostało do uchwalenia. Było to dla nas bardzo ważne, bo im bliżej wyborów samorządowych tym trudniej trafić z tematami planistycznymi na sesję rady gminy. Z tego co udało nam się ustalić, zdecydowana większość z tych planów ma szansę na uchwalenie jeszcze w lutym.

Lubię jak w naszym biurze dużo się dzieje! To dzięki mojemu niezastąpionemu Zespołowi!


Zachęcam Was również do przeczytania moich wcześniejszych wpisów:

120 tyś zł za Plan Ogólny? Serio?!

Szkolenie dla branży OZE

Jak zmiana na 500m wpłynie na rozwój energetyki wiatrowej w Polsce

Spotkania otwarte a gminy pobliskie

Nowelizacja ustawy o planowaniu przyjęta przez Sejm! Bardzo korzystna zmiana dla branży OZE!

MPZP pod wiatr – ważne, żeby dobrze wystartować!

Kluczowa rola prognozy środowiskowej w procedurze MPZP dla elektrowni wiatrowych!

Ile kosztuje plan dla 5 wiatraków?